Trasy kończące się w Zapiecku

1. Cierzpięty – Zapiecek Plaża
Trasa o długości 7 km, czas spływu 2,15h. Start – koniec J. Mokrego, dopływamy pod samą śluzę z prawej strony, wygodna przenoska kajaków około 20 metrów. Od tego miejsca zaczyna się Rezerwat Krutynia, a kończy się w miejscowości Krutyń. Jest to najpiękniejszy odcinek na szlaku rzeki. Przed nami Jezioro Krutyńskie z wypływem rzeki Krutyni. Płynie przez starodrzew Puszczy Piskiej z dużą ilością ptactwa wodnego, niespotykaną roślinnością i przejrzystą wodą. Po trasie mijamy łodzie krutyńskich Gondolierów. Koniec trasy po lewej stronie na plaży w Zapiecku. Można przedłużyć trasę o kolejny odcinek.

2. Zgon – Zapiecek Plaża
Trasa o długości 14 km, czas trwania 4h. Przy dobrej pogodzie J. Mokre zachwyca nas piękną przyrodą, otoczone z obu stron Puszczą Piską. Płyniemy prawą stroną do śluzy przez 7 km. Dalej jak wyżej – trasa nr 1.

3. Spychowo – Zapiecek Plaża
Trasa o długości 24 km, czas spływu 6,5h. Zaczynamy przy moście w Spychowie, z lewej strony dobry dojazd i wodowanie. Płyniemy rzeką przez około 3,5km wśród zabudowań i trzcinowisk. Dopływamy do pierwszego jeziora Wzdróżno, trzymamy się prawej strony, za około 1km mijamy stary, betonowy most. Za mostem zaczyna się Jezioro Uplik. Brzegi porośnięte starodrzewem po obu stronach. Można spotkać rzadkie okazy ptactwa wodnego, dalej przepływamy pod mostem drogi krajowej 58, skręcamy w prawo i jesteśmy na Jeziorze Mokrym. Po 0.5km lekko w lewo przez środek jeziora płyniemy na prawy brzeg, a dalej tak jak trasa Zgon – Zapiecek. Dalej jak wyżej – trasa nr 2.

Trasy rozpoczynające się w Zapiecku

1. Zapiecek Plaża – Rosocha
Trasa o długości 4 km, czas spływu 1, 40 h. Po starcie z plaży Zapiecek ok. 1 km znajduje się  młyn wodny, dobijamy do prawej strony brzegu i przenosimy kajak ok. 100 m – możliwość przewiezienia ( dodatkowo płatne). Od młyna do końca odcinek zadrzewiony , kończymy za mostem przy barze, po prawej stronie – Port Rosocha.

2. Zapiecek Plaża – Wojnowo
Trasa o długości 8,5 km, czas spływu 2,35 h. Od Portu Rosocha odcinek jest częściowo zadrzewiony, 1,5 km przed końcem, po prawej stronie na górce bar, kończymy w miejscowości Wojnowo, przed mostem po prawej stronie.

3. Zapiecek – Plaża – Klasztor Starowierców
Trasa o długości 9,5 km, czas spływu 3,05h. 1 km przed miejscowością Wojnowo wypatrujemy po prawej stronie mało widocznego kanałku który łączy rzekę z J. Duś. Po przepłynięciu ok. o,7 km wpływamy na J. Duś, płyniemy lewą stroną do końca jeziora, pod sam klasztor. Zwiedzamy i dzwonimy po transport

4. Zapiecek Plaża – Ukta
Trasa o długości 12 km, czas spływu 3,10 h. Cała trasa to rzeka. Połowa odcinka zadrzewiona, reszta sitowia, tataraki, okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Kończymy przed mostem w Ukcie, pierwszy parking po prawej stronie ( Przystań Ukta). Dzwonimy i czekamy na transport

5. Zapiecek Plaża – Nowy Most
Trasa o długości 19,5 km, czas spływu 5,20 h. Odcinek ten jest przedłużeniem poprzednich tras. Rzeka za miejscowością Udka zaczyna się bardziej kręcić i głębsza, występują tu dużo roślinności
i ptactwa wodnego. Jest bardziej dzika z niedostępnymi brzegami. Po prawej stronie, za betonowym mostem kończymy spływ.

6. Zapiecek Plaża – Iznota
Trasa o długości 27 km, czas spływu 7,10 h jest przedłużeniem odcinka Nowy Most. Koryto rzeki rozszerza się i dopływamy do J. Gardyńskiego, na którym kierujemy się w prawo i wypływamy
na krótko na J. Malinówko, lewą stroną wypływamy na J. Jarzewko, które powoli przechodzi w rzeki i po ok. 2 km dopływamy do miejscowości Iznota, przed mostem, po prawej stronie kończymy spływ.

Poza wymienionymi trasami organizujemy spływy na życzenie Klienta.